Dünya

Der Spiegel’den ikiyüzlü darbe tutumu

Türkiye, FETÖ’nün 2016 yılındaki 15 Temmuz kanlı darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı.

Halkın direnişi sayesinde, kirli planlar başarısızlığa uğratıldı.

Geçtiğimiz günlerde de Almanya’da darbe planlayan gruba operasyon düzenlendi.

DER SPİEGEL’İN DARBE GİRİŞİMLERİNE KARŞI TUTUMU

Yaklaşık 3 bin Alman polisinin katılımıyla ülke genelinde yapılan baskınlarda terör örgütü üyesi olmak ve darbe planlamak suçlamasıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Almanya merkezli siyasi dergi Der Spiegel, ülkedeki çalkantılı süreci kapağına taşıdı.

ALMANYA’DA YAŞANANLAR İÇİN DARBE DEDİLER

Konuyla ilgili haberin fotoğrafında, darbe planının lideri olduğu belirtilen Heinrich XIII Prens Reus’a yer verildi.

Yaşananların darbe girişimi olduğunu açıkça aktaran dergi, “Operasyon: Darbe. Prens Reus ve yeminli muhafızlarının çılgın fantezileri” ifadeleri kullandı.

15 TEMMUZ İÇİN ALGI OPERASYONU

Aynı derginin, Türkiye’de 6 yıl önceki darbe girişiminde ise tepki çeken ifadelerle algı operasyonuna soyunduğu bir kez daha gün yüzüne çıktı.

Tel örgülerin ardında Türk bayrağının tasvir edildiği sayılardan birinde, “Bir zamanlar demokrasi vardı” şeklindeki ifadeye yer verildi.

İKİYÜZLÜ TUTUM: BİR ÜLKE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KAYBEDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının kullanıldığı bir diğer sayıda ise “Bir ülke özgürlüğünü kaybediyor: Türkiye’ye odaklan” denildi.

Böylece Alman dergisinin, Almanya ve Türkiye’deki darbe girişimlerine yönelik ikiyüzlü tutumu dikkatlerden kaçmadı.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Azerbaycan'dan Rusya'ya nota

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası