TV & SİNEMA

Death Stranding Filmi Geliyor: İşte İlk Bilgiler!

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, video oyun dünyası için önemli bir gelişmeden bahsetmiştik. 2019 yılında tanıştığımız ve pek çok oyuncunun “kargo simülatörü” olarak nitelendirdiği Death Stranding’in 2. oyununun geleceği açıklanmıştı. Death Stranding, şimdiyse bambaşka bir gelişme ile karşımızda.

Sinema dünyasının önemli haber kaynaklarından Deadline, Hideo Kojima’nın Death Stranding için bir kez daha kolları sıvadığını açıkladı. Ancak bu bir oyun için değildi. Hammerstone Studios isimli film yapım şirketi ile anlaşmaya varan Hideo Kojima ve ekibi, Death Stranding’in filmi için resmen start vermişlerdi.

Filmle ilgili detaylar bilinmiyor. Ancak oyuncu kadrosu az çok tahmin edilebiliyor!

Death Stranding bir oyun olarak karşımıza çıktı ancak bu oyunda Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Lea Seydoux, Guillermo del Toro ve Margaret Qualley gibi dünyaca ünlü isimler yer almıştı. Haliyle, Death Stranding filminde bu isimlerin en azından bir bölümünün bulunabileceğini rahatlıkla dile getirebiliriz.

Bu arada; filmin konusuyla ilgili hiçbir açıklama yapılmadı. Ancak Deadline’ın iddiasına göre Death Stranding’in konusu, oyunun yeni öge ve karakterlerle genişletilmiş hali olacak. Bununla birlikte, filmin kim tarafından yönetileceği de gizemini koruyor.

Taraflar memnun!

Hem Hideo Kojima hem de Hammerstone Studios, konuyla ilgili açıklamalarda bulundular. Hideo Kojima tarafından yapılan açıklamalarda “Bu çok önemli bir an ve Death Stranding’i beyaz perdeye taşımak için çalışmayı gerçekten dört gözle bekliyorum.” ifadeleri kullanıldı. Hammerstone Studios adına konuşan  Alex Lebovici ise bu iş birliğinden gurur duyduğunu belirtti ve şöyle konuştu: 

Diğer büyük bütçeli video oyunu uyarlamalarının aksine, bu çok daha samimi ve ayakları yere basan bir şey olacak. Amacımız, yaratıcı ve sanatsal özgürlüğe sahip olduğunuzda, bir video oyunu uyarlamasının ne olabileceğini yeniden tanımlamak. Bu film özgün bir “Hideo Kojima” yapımı olacak…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası