İpucu

Daha İyi Hissetmenizi Sağlayacak 7 Muhteşem Yol

Yıllar geçtikçe hayatta bazı kötü tecrübeler edinmemiz kaçınılmazdır. Zorlu yaşam şartlarında iyi hissedip mutlu olabilmek her zaman mümkün olmuyor. Hiç farkında olmadan olası kötü tecrübeler strese neden oluyor. Daha İyi Hissetmenizi Sağlayacak 7 Muhteşem Yol

Sevgiliden ayrılmak, işten atılmak, aldatılmak ve borcunuzun olması… Bu şekilde kötü tecrübeleri hayatımızın her döneminde yaşayabiliriz. Ama asıl önemli olan bu durumlara teslim olmamak olmalı. Eğer teslim olursanız bu ve bunun gibi kötü olaylar ileri ki yaşamınızda size çok daha ağır gelecek ve bu durumun altından kalkamayacaksınız. Bu yazımızda ise sizlere bu tarzdaki kötü olaylar karşısında nasıl daha iyi hissederiz bunu açıklayacağız.

İşinizden ya da Okulunuzdan İzin İsteyin

Yoğun bir şekilde çalışıyorsanız işinizden ya da okulunuzdan izin isteyerek bu günü sevdiğiniz ve sizi mutlu edecek şeyleri yapmaya ayırabilirsiniz. Benim uzun bir süredir izlediğim en başarılı komedyenlerden biri “Tolga Çevik”tir. Sizde ne tür şeylerden keyif alıyorsanız bunları yapmak için kendinize vakit ayırmalısınız. Arkadaşlarınızla vakit geçirin, dans edin, gezin dolaşın… Keyif aldığınız şeyleri yapmak size mutluluk hormonu sağlar.

Kişisel Bakımınızı İhmal Etmeyin

Mutlu hissetmeniz için kişisel bakımınıza oldukça önem vermelisiniz. Bir davete katılacaksanız kendinize en çok yakıştırdığınız kıyafeti giyin. Size ne yakıştığını düşünüyorsanız onu yapın. Özgüveninizi en iyi siz arttırabilirsiniz.

İnternet Kullanımını Azaltın

Sosyal meyalarda gördüğümüz herkesin mutluymuş,hiçbir derdi tasası yokmuş davranışları ve gerçek dışı hayatları bize mutsuz hissettirebilir. Bilimsel bir açıklamaya göre insanların çoğu sosyal medya platformlarında okudukları ve gördükleri şeyleri kendi hayatlarına yormaktadırlar. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız internet kullanımızı biraz olsun azaltmanız gerektiğini düşünüyoruz.

Telefonunuzu Temizleyin

Üzerinden ne kadar zaman geçmiş olursa olsun ufacık bir resim,video ya da yazışma görmek bile sizi kötü anlamda etkileyebilir. Sizi üzeceğini sizi mutsuz edeceğini düşündüğünüz her şeyi telefonunuzdan temizleyin. Bu gibi durumlarda telefondan uzak durmak çok daha iyidir.

Sevdiğiniz İnsanlarla Birlikte Vakit Geçirin

Ailenizin ya da sevdiğiniz arkadaşlarınızın yanında olmak onlarla sohbet edip vakit geçirmek ruh halinizi olumlu olarak arttıracaktır.

Spor Yapın

Spor yapmanızın size çok iyi hissettireceği bir gerçek. Spor ya da yürüyüş yaparken asla negatif düşüncelere girmeyin. Kendinizle vakit geçirdiğiniz süre boyunca sürekli pozitif şeyler düşünmelisiniz. Mutlu hissetmemizi sağlayan en önemli şeylerden biri uzun yürüyüşlerdir. Daha İyi Hissetmenizi Sağlayacak 7 Muhteşem Yol

Ertelediğiniz Ne Varsa Yapın

Eğer bir erteleme alışkanlığınız varsa bu süreç içinde bu alışkanlığınızı yenmeyi başarmak size çok iyi hissettirecektir. Bir işi ertelemeden yapın ve özen gösterin. En iyisini yapmaya çalışın.

Başa dön tuşu
ERTAN HABER