KADINSağlık

Cilde İyi Gelen Doğal Tarifler

Sağlıklı yaşam biçiminde sağlıklı bakım ürünleri tercih ediliyor. Sağlıklı bakım ürünlerinin pek çoğunda doğal malzeme çeşitleri ile birlikte sağlanmaktadır. Özelliklede birkaç doğal malzeme ile evlerde yapılabilen cilt bakım tarifleri oluyor. Uzmanlar özelliklede gençlere cilt bakım ürünlerinde doğal içerikli ürünleri öneriyorlar. Günümüzde yaygın olarak kullanılan birkaç doğal içerikli tariflere örnek olarak şunlar sunulabilir;


Cilde ilaç gibi gelen doğal tarifler ile cildiniz hem bakımlı hem de kimyasal ürün çeşitlerinde korunmuş oluyor.

Cilde iyi gelen tarifler günümüzde oldukça yaygın olarak tercih ediliyor. Genel olarak doğal içerikli cilt bakım çeşitleri cildin genel yapısını bozmuyor. Ayrıca cilt üzerinde etkileri ise kimyasal içerikli cilt bakım ürünlerine göre daha fazladır.

Sağlıklı yaşam biçiminde sıklıkla sağlıklı bakım ürünleri tercih ediliyor. Sağlıklı bakım ürünlerinin pek çoğunda doğal malzeme çeşitleri ile birlikte sağlanmaktadır. Özelliklede birkaç doğal malzeme ile evlerde yapılabilen cilt bakım tarifleri oluyor. Uzmanlar özelliklede gençlere cilt bakım ürünlerinde doğal içerikli ürünleri öneriyorlar. Günümüzde yaygın olarak kullanılan birkaç doğal içerikli tariflere örnek olarak şunlar sunulur;

pexels andrea piacquadio 3764016

Limonlu Tarif

Bolca C vitamini içeren limon genellikle cilt bakım ürünlerinde sıklıkla tercih edilir. Doğal cilt bakım tarifi çeşitlerinden biriside limonlu tariftir. Yaklaşık olarak yarım bir limonu bir pamuk ile cildin lekeli olan bölgelerine sürün. Uzun süreli olarak düzenli kullanıldığında cildinizde gözle görülür etkiyi hissedeceksiniz.

Karbonatlı Tarif

Cilt bakım tariflerinin çeşitli etkileri vardır. Bazı tarifler ise cildin genel görünümünde daha sağlıklı bir yapı oluşturmak için tercih edilir. Karbonatlı tarif çeşitleri de onlardan biridir. Yaklaşık olarak yarım yemek kaşığı karbonat ile bir yemek kaşığı suyla karışım elde edilir. Karışımın yüzün sivilceli bölgeleri hariç diğer kısımlarına sürülür. Yaklaşık olarak 5 dakika bekletilir.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Yazın asla ihmal etmemeniz gereken bakım rutinleri!

Portakallı Tarif

Portakal meyvesinin içerisindeki vitaminler ciltteki yara onarımlarına iyi gelir. Ayrıca cildin besleyici özelliği de bulunur. Yaklaşık iki yemek kaşığı portakal suyu ile hazırlanan tarif haftada iki kez kullanılması için uygundur. Dilerseniz içerisine zerdeçal katarak cildinizin parlamasını sağlayabilirsiniz. Özelliklede kış aylarında kuruyan cilde de portakallı doğal özlü tarif iyi gelir.

Yoğurtlu Tarif

Cilt bazı zamanlarda yenilenmeye ihtiyaç duyar. Bu dönemler cildinizi yoğurtlu tarif ile besleyebilirsiniz. Özelliklede sivilce tahrişlerine iyi gelir. Doğal cilt bakım tarifleri arasında en çok tercih edilen tariftir. Yoğurt, limon suyu ve yulaf ezmesi karışımı ile cilt lekelerine vefa edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER |-| Adana Kartuş Toner Dolumu |-|