GÜNDEM

CHP’li belediye kanunu çarpıttı, valilik harekete geçti! Bakın kimlerle iş birliği yapıyor

Başıboş köpek popülasyonu hızla artarken vatandaşlara yönelik köpek saldırıları da hız kesmiyor.

Vatandaşların şikayetleri için harekete geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çözüme yönelik bakanlara talimat vermesinin ardından hayvan dernekleri ve CHP’li belediyelerce propaganda çalışmaları başlatıldı.

CHP’Lİ BELEDİYE İLE HAYTAP’TAN SKANDAL! KANUNU ÇARPITTILAR

Sokakların güvenliğini ve sahipsiz başıboş köpeklerin toplatılmasını isteyen vatandaşları görmezden gelen CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni bir skandala imza attı.

Kurban Bayramı karşıtlığıyla bilinen Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ile işbirliği yapan CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu‘nu çarpıttığı ortaya çıktı.

5199 sayılı kanun gereğince; sokakta yaşayan hayvanların sadece aşılama, kısırlaştırma ve tedavi maksadıyla yaşadıkları bölgeden alınarak sonrasında aynı bölgeye tekrar bırakılması YASAL ZORUNLULUKTUR.” ifadelerinin yer aldığı reklam afişlerinin gerçeği yansıtmadığı belirlendi.

BELEDİYELERİN KÖPEKLERİ ALDIKLARA YERE BIRAKMA ZORUNLULUĞU YOK

Başıboş Köpek Sorunu Platformu Sorumlusu Sedat Çağırgan, konuyla ilgili İzmir Valiliği’ne dilekçe yazdı ve dilekçesinde kanunun çarpıtıldığı ifade ederek yayının durdurulmasını talep etti.

Dilekçede 5199 sayılı kanunun 6’ncı maddesinin çarpıtıldığını gözler önüne seren Çağırgan, böyle bir zorunluluğun bulunmadığını belirterek şunları ifade etti:

ÇARPITILMIŞ REKLAM PANOLARI KALDIRILDI! TEKZİP EDİLECEK Mİ?

Çağırgan’ın talebini haklı bulan İzmir Valiliği, panolardaki yanıltıcı reklamlarla ilgili harekete geçti.

Valiliğin başvuruyu değerlendirdiğini ve reklamların kaldırıldığını aktaran Başıboş Köpek Sorunu Platformu, sosyal medya hesabından şu duyuruyu yaptı:

“Haytap ve İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan anlaşma gereği belediyeye ait reklam panolarında paylaşılan bazı görsellerin; “5199 sayılı kanun hükümlerinin bilerek çarpıtıldığı” gerekçesiyle yaptığımız başvuru sonucu kaldırıldığı bilgisi tarafımıza aktarılmıştır.

Kamuoyuna duyurulur.”

Öte yandan çarpıtılan kanunun tekzip edilip edilmeyeceği ise merak konusu oldu.

HAYTAP’IN KURBAN BAYRAMI KARŞITLIĞI

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Başkan Erdoğan'dan taziye telefonu!

Başta CHP’li belediyeler olmak üzere çok sayıda belediye ile işbirliği halinde olan HAYTAP’ın Kurban Bayramı karşıtlığı ise dikkat çekiyor.

Resmi sitesinde ve sosyal medya hesaplarından tepki çeken paylaşımlarda bulunan HAYTAP, Müslümanların kutsal kabul ettiği Kurban Bayramı’na dil uzatarak “dini dogma” ifadesinde bulunuyor. HAYTAP, çeşitli karikatürlerle de Kurban Bayramı karşıtlığını her fırsatta yineliyor.

RAMAZAN’DA FİTRE VE ZEKAT TOPLADI

Bir yandan Kurban Bayramı’nı hedef alan HAYTAP, diğer yandan geçtiğimi Ramazan ayında Müslümanların fitre ve zekatlarına talip olup para topladı. 

OKULLARDA ÇOCUKLARA EĞİTİM VERİYORLAR

İlkokul, ortaokul ve liselerde faaliyetlerde bulunan HAYTAP, çeşitli okullarda öğrencilere eğitim veriyor.  

KAYNAK: HABER7

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası