GÜNDEM

CHP medyası birbirine düştü: Tele 1’den Halk TV’ye olay gönderme!

Seçimlere sayılı bir zaman kala CHP içerisindeki Kemal Kılıçdaroğlu – Ekrem İmamoğlu çekişmesi, yandaş medyaya da sirayet etti. YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle İmamoğlu’nun ceza alması, CHP medyasını birbirine düşürdü.

TELE 1’DE KILIÇLAR ÇEKİLDİ: “KILIÇDAROĞLU’NA KUMPAS VAR”

Parti tarafından fonlanan Halk TV ve Tele 1, mahkemenin kararı üzerinden “Kumpas İmamoğlu’na mı, Kılıçdaroğlu’na mı?” kavgasına tutuştu.

Tele 1’de İmamoğlu’na verilen cezanın Kılıçdaroğlu’un önünü kesmek için yapıldığını söyleyen Emre Kongar, “Bu bir darbedir, CHP’nin ve 6’lı masanın içine atılan bombadır.” diye konuştu.

“KILIÇDAROĞLU’NUN ÖNÜNÜ KESMEYE ÇALIŞANLAR İYİ PARTİLİLER”

Kongar sözlerinin devamında şunları söyledi:

“Görüyorsunuz veya görmüyorsunuz. Sosyal medyada ciddi biçimde Kılıçdaroğlu’nun önünü kesmeye dönük, İmamoğlu’nu adaylığa uygun gören ve bu kararın onu aday yaptığını belirten bir takım paylaşımlar var. Bunlara girip baktığınızda, hesapların arkasında altılı masadaki İYİ Partililerin yaptığını görüyorsunuz.

“KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN DARBEDİR, ATILAN BOMBADIR”

Kılıçdaroğlu’nun yeterince kendilerine destek vermiş olmasına rağmen Akşener’i ön plana çıkarmak istiyorlar. Kılıçdaroğlu’nu yıpratmak istiyorlar. Ben komplo teorilerini sevmem. Bu yorumları okuduğum için söylüyorum. İmamoğlu öyle bir yıldız olmuş ki, cumhurbaşkanı adayı ilan edilecekmiş Kılıçdaroğlu yerine hem İstinaf hem de Yargıtay’dan onaylanacakmış. Cumhurbaşkanlığı adaylığı düşünce Akşener’in şimdiden cumhurbaşkanı adayı olmasıymış. Dolayısıyla abuk sabuk bir yapı geliyor.

Kılıçdaroğlu’nun önünü kesmek için yapıldı. Bu bir darbedir, CHP’nin ve 6’lı masanın içine atılan bombadır.”

YANARDAĞ: “ASIL KORKULARI KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞI”

Kanalın Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ise, “Asıl korktukları Kılıçdaroğlu’nun aday olmasıdır” dedi. Yanardağ, konuşmasının devamında Halk TV’yi isim vererek hedef de aldı.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   İsveç basınından 6'lı masa yorumu: HDP'nin oylarına göz diktiler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası