GÜNDEM

Çataklı’dan Sözcü’ye tepki: Çarpıtarak korumaya çalışmayın, olayın faili PKK/PYD’dir

Sözcü, PKK’nın İstiklal’deki kanlı bombalı saldırısında hedef saptırmaya çalıştı. İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı kelime oyunu içeren ve yanlış yönlendiren haberi düzeltti.

PKK SİVİLLERİ, SÖZCÜ DE ZİHİNLERİ BOMBALADI

Çataklı, geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirilen bombalı saldırı talimatının nereden geldiğiyle ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Mersin’deki de İstiklal Caddesi’ndeki saldırı da Münbiç’ten oldu” açıklamasını provoke eden haberin ardından ilgili açıklama yaptı.

Mezkur gazete, “Bombalı saldırı talimatının lokasyonu yine değişti… Süleyman Soylu bu kez de ‘Münbiç’ dedi!” başlıklı skandal haberiyle Bakan Soylu’nun 14 Kasım’da gece saatlerinde yaptığı, “Eylemin talimatının Kobani’den geldiği konusunda bir değerlendirmemiz var.” sözlerini çarpıttı.

BAKAN YARDIMCISI ÇATAKLI ALGI HABERİNİ İFŞA ETTİ

Twitter hesabından Sözcü gazetesinin dezenformatif haberinin resmini paylaşarak açıklama yapan Çataklı’nın tepkisi şöyle:

“Dezenformasyon haberini düzeltelim, İstiklal’deki saldırıda teröristin Kobanili tekstilcinin evinde barındırılması talimatı Kobani’den, eylem talimatı Münbiç’ten, saldırıdan sonra teröristin saklanması talimatı Kamışlı’dan! Çarpıtarak korumaya çalışmayın, olayın faili PKK/PYD’dir.”KAYNAK: HABER7
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Büyük istihdam! Bakan Kurum gençlere müjdeyi verdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER