Genel

Bunlar Nasıl Tasarımlar! Paris Haute Couture Moda Haftası Schiaparelli’nin 2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

Paris Haute Couture Moda Haftası, Schiaparelli’nin 2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu defilesi ile başladı. Tasarımların bulunduğu koleksiyonun parçalarını Naomi Campell, Irina Shayk gibi ünlü mankenler taşıyıp sergiledi. İşte defileden bazı görseller:

Elsa Schiaparelli’nin kodları, günümüz endüstrisindeki en güçlülerinden bazıları ve şu an Roseberry tarafından sürekli olarak güncellenip genişletilmekte. Birkaç korse benzeri giysi, modellerin vücutlarını zırh gibi düzleştirip gizlerken koleksiyondaki parçalarla abartılı ve şehvetli bir silüet yaratılıyor.

Ceketler ve tulumlar, büyük omuz vatkalarıyla vurgulanan ince bellere daha da dikkat çekecek şekilde tasarlanmış.

Dante’nin Cehennem’indeki canavarlardan esinlenen parçalarda yeraltının gerçeküstü tasviri tam olarak sergilenmiş: Büyük kediler ve kurtlar, kusursuz bir şekilde paltolara ve elbiselere işlenmişti.

Kylie Jenner da defilede aslan başlı elbisesiyle ön sıradaydı.

Ancak hiçbir şey, vücudunun her santimini baştan aşağı ışıltılı kırmızı kristallerle kaplı bir takım içinde şeytani görünen Doja Cat kadar dikkat çekmemişti.

Bu tasarımları siz nasıl buldunuz?

Bu arada defilede giysilerin üzerine yerleştirilmiş büyük hayvan kafası figürleri bize geçtiğimiz yıl gerçekleşen Keçe Sanatı & Hayvan Büstleri Sergisi’ni hatırlattı.

Kylie’ninki gibi heybetli olmasa da belki de bu akımı ilk kez Türkiye’de gerçekleştirmiş olan Özlem Akman’ın keçeden yaptığı insan ve hayvan figürleri gerçekten çok tatlı görünüyor. 

Sergiye ve Instagram hesabına göz atabilirsiniz.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Samsun'da televizyondan uyuşturucu çıktı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası