GÜNDEM

Bomba kulis! Kılıçdaroğlu’nu en yakınındaki isim hançerledi, ses kaydı ortalıkta geziyor..

Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret eden CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında 2 yıl 7 ay 15 gün mahkumiyet cezası verildi. Bu gelişme üzerine merkez üssü Saraçhane olan mağduriyet temelli bir adaylık tiyatrosu sahnelendi.

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, bugünkü köşe yazısında; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in birlikte organize ettikleri “Saraçhane Operasyonu”nu kaleme aldı.

Övür; “CHP yönetiminde Ekrem İmamoğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olmasını isteyenlerin sayısı az da olsa var. O az sayıdaki “Ekremciler”den birinin de CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek olduğu iddia ediliyor” diyerek, Erkek’in Kılıçdaroğlu hakkında sözlerinin ses kayıtlarının olduğunu da belirtti.

 İşte Mahmut Övür’ün “CHP’deki Brütüs’ler aranıyor” başlıklı o köşe yazısı; 

KILIÇDAROĞLU’NA KARŞI BİR OPERASYON OLARAK TARİHE GEÇTİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile “ablası” İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in birlikte organize ettikleri “Saraçhane Operasyonu” bütün o bağırıp çağırmalara, içeriksiz kürsü konuşmalarına rağmen tarihe, iktidara karşı değil, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı bir operasyon olarak geçti.
Böyle olduğu her halinden belliydi. Yargı kararı açıklandığında İP Genel Başkanı Akşener’in sevinçle CHP’li İmamoğlu’na sarılması, o fotoğrafın da kendi elleriyle medyaya servis edilmesi bu gerçeği anlatmaya yetti.

Aslında o fotoğraf karesi yeterliydi… Ama daha fazlası da var. Akşener’in, Kılıçdaroğlu’nun gözünün içine baka baka sahneye çıkması, İmamoğlu’nun elini tutarak konuşması, siyaset tarihinde pek rastlanan bir durum değil.

Şu çelişki de milyonların gözü önünde yaşandı. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun yerini “Senin arkanda 16 milyon var” diyerek İstanbul’la sınırlamaya çalışırken, Akşener tam tersine “Onun arkasında 85 milyon var” diyerek adeta Kılıçdaroğlu’na meydan okudu ve “Adayım İmamoğlu’dur” dedi.
Bir siyasetçi bundan daha zor bir duruma düşemezdi.

Peki, Kılıçdaroğlu nasıl oldu da bu noktaya geldi veya getirildi? Neden karar günü Almanya’ya gitti? Davada o gün karar verileceğini bilmiyor muydu?
Saraçhane Operasyonu’ndan sonra, kamuoyunda hatta CHP içinde en çok bu soruların cevabı arandı.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Abdullah Özdemir: İstanbul çöküş dönemine girdi

CHP kulislerinde bu konuyla ilgili ilginç bir ayrıntı o geceden sonra çok konuşuldu. Denilenlere göre, Kılıçdaroğlu gitmeden yardımcılarından Muharrem Erkek’e davada karar çıkıp çıkmayacağını sorumuş. O da, olumsuz bir karar beklemediklerini, hatta CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın hâkimi iyi tanıdığını, objektif bir karar vereceğini söylemiş. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu da “gönül rahatlığı”yla Almanya gezisine çıkmış.

“CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MUHARREM ERKEK, EKREM’LE KONUŞUYOR…”

Olayı böyle anlatanların şu notu da enteresan: CHP yönetiminde Ekrem İmamoğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olmasını isteyenlerin sayısı az da olsa var. O az sayıdaki “Ekremciler”den birinin de CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek olduğu iddia ediliyor.

 Aylar önce bir CHP’linin şu sözleri hâlâ kayıtlarda duruyor: 

“CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Ekrem’le konuşuyor. ‘Başkan bu iş seninle olur. Kemal Bey yaşlı, onunla olmuyor. Senin aday olman lazım…’ Yanındaki bazı kişiler, Erkek’in bu konuşmalarını kayda alıyor. O ses kaydını ben dinledim.”

Aslında CHP içindeki Bizans oyunları yeni değil ve bitecek gibi de görünmüyor. Bu da sadece İBB Başkanı İmamoğlu-Akşener ekseninde veya fondaş medya çevresinde sürmüyor, parti içinde de çok sayıda “Brütüs”ten söz ediliyor. Muharrem Erkek onlardan biri mi değil mi bilemem ama “Saraçhane Operasyonu”ndan sonra CHP Genel Merkezi’nde herkes birbirine “Brütüs” gözüyle bakıyor ve Kılıçdaroğlu’nun içeride ve dışarıda kendisine kurulan kumpaslara karşı nasıl bir hamle yapacağını merak ediyor.

Şu sorunun cevabı da merak ediliyor: Kılıçdaroğlu, önünü kesmek için açıkça harekete geçen küreselcilere karşı bir savaşı göze alır mı?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası