GÜNDEM

Başkan Erdoğan Afyonkarahisar’da konuşuyor

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Salgın sebebiyle 3,5 yıldır sizinle bir arada olamadık. Ama yeniden Afyonkarahisar’dayız. Büyük Zafer’in arefesinde, zaferin şehrindeyiz. Mücadelenin, direnişin, milli iradenin şehri Afyonkarahisar’da bulunmaktan, sizlerle hasret gidermekten büyük bahtiyarlık duyuyorum.

Şehitler diyarı Afyonkarahisar’da vatanımız, bayrağımız ve ezanımız için can veren tüm kahramanlara Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Büyük zaferin yıldönümünde Kocatepe’den taarruz emri veren başkumandan Gazi Mustafa Kemal Paşa’yı, yüzbaşı Agah efendi ve beraber toprağa düştüğü mehmetçikleri, Çiğiltepe kahramanı albay Reşat Bey’i, şehitliklerde koyun koyuna yatan tüm yiğitleri, askerleri burada tazimle yadediyorum. Rabbim şehitlerimizin ruhunu şad, mekanlarını cennet, makamlarını âli eylesin diyorum.

Afyonkarahisar’da 50 bini aşkın kardeşimizle bir aradayız.

“MİLLETİMİZ KOCATEPE VE DUMLUPINAR’DA YENİ BİR DESTANIN GİRİZGAHINI YAPMIŞTIR”

Birinci Dünya Savaşı’nda dört bir yanda yedi düvele karşı savaşan, pek çok yerde zaferler kazanan Osmanlı, İstanbul’un işgali ve Sevr dayatmasıyla adeta dermansız bırakılmıştı. Vatan topraklarını dört bir yandan işgale başlayan düşman, Adana, Antep, Maraş direnişleriyle pabucun pahalı olduğunu görünce, sinsi amaçlarının taşeronluğunu Yunan’a bırakmıştır.

Haberin Ayrıntıları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Malatya'da silahlı kavga: 6 yaralı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
ERTAN HABER |-| Adana Kartuş Toner Dolumu |-|