GÜNDEM

Bakan Soylu: Antalya’da 100 konut hasar gördü

İçişleri Bakan Soylu, selden etkilenen Antalya’da incelemelerde bulundu. Bakan Soylu, incelemelerinin ardından selin bilançosuna ilişkin bilgi verdi.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor. Selde 497 araç, 920 iş yeri ve yaklaşık 100 konut hasar gördü. Kumluca’da yaklaşık 12 bin 500 dönümlük serada bir zarar söz konusu. Gavur Deresi’nin taşması neticesinde bu tablo ile karşı karşıyayız. Tek tesellimiz bir can kaybımızın olmaması.

“DEVLETİN TÜM İMKANLARIYLA BURADAYIZ”

Jandarmamız burada temizlikte vatandaşımıza yardımcı olmak için. Cumhurbaşkanımıza bilgileri arz ettik. Burada nasıl bir tablo ile karşı karşıya kaldığımızı. Olay yerinden kendisine sürekli bilgi vermemezi talimatlandırdı. Vatandaşımız emin olsun, bir çok afetle karşı karşıya kaldı. Hiçbirisinde vatandaşımız yalnız bırakmadık. Devletin tüm imkanlarıyla buradayız.

GEREKLİ DESTEKLER SAĞLANACAK

Burada yapacağımız tespitlerimizi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız ile paylaşacağız. Onların da destekleri olacak. AFAD’ın da destekleri olacak. Kumluca, Finike ve diğer yağmur alan ilçelerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Kemal Kılıçdaroğlu'na Selçuk Bayraktar ve TEKNOFEST tepkisi: Samimi değil

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası