Dünya

Azerbaycan: Barıştan ve ilişkilerin normalleşmesinden yanayız

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Leyla Abdullayeva, işgalden kurtarılan bölgelerin imar ve yeniden yapılandırılması için milyonlar tutarında finansman ayrıldığını, büyük altyapı projeleri gerçekleştirildiğini, dolayısıyla bölgede gerginlik yaşanmasından yana olmadıklarını dile getirdi.

Abdullayeva, Ermenistan’ın provokasyonu sonucu sınırda çıkan çatışmaları ve iki ülke arasındaki gerilimi AA muhabirine değerlendirdi.

Yıllardır Ermenistan’ın mesnetsiz iftiralarıyla karşı karşıya kaldıklarını anlatan Abdullayeva, son çatışmalarda da Ermeni tarafının gerçek dışı senaryolar uydurarak Azerbaycan’ı suçlu göstermeye çalıştığını belirtti.

Abdullayeva, “Gerçek şu ki Ermenistan ordusu 12 Eylül’de Azerbaycan ordusunun mevzilerine ateş açtı ve mevziler arasındaki arazilere mayın döşeme girişiminde bulundu. Azerbaycan ordusu da buna gerekli karşılığı verdi.” dedi.

2. Karabağ Savaşı bittikten sonra ilişkilerin normalleşmesi, barış anlaşmasının imzalanması önerisinin Azerbaycan tarafından yapıldığını dile getiren Abdullayeva, şunları kaydetti:

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Çin'den Tayvan'ı 42 savaş uçağı, 1 İHA ve 9 gemiyle taciz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
ERTAN HABER