GÜNDEM

AYBİR: Teröre karşı millletçe tek yüreğiz

İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği (AYBİR) Başkanı Prof. Dr. Adem Esen İstiklal’deki menfur saldırıyı kınayarak şu ifadeleri kullandı;

TÜRKİYE’Yİ ATEŞİN VE KAOSUN İÇİNE ÇEKME PLANLARI

Bölücü terör örgütü İstanbul, Taksim’de çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir.  Türkiye’nin  düşmanlarının  hain  taşeronları  kalleşlikte  sınır  tanımıyor.  Ancak,  Milletimiz terörün, İslam Dünyasının umudu ve sığınma limanı olan Türkiye’nin  önünü kesme ve bölgemizde yaşanan ateşin ve kaosun içine çekme planlarına hizmet ettiğini bilmektedir. 

Türkiye,  terör  örgütünün  hain  saldırısı  sonucunda  hayatını  kaybeden vatandaşlarını  metanetle  uğurlarken,  Milletçe  birlik  içinde  olduğunu  tüm  dünyaya  göstermektedir.  Bu  insanlık  dışı  saldırılar,  hain  hesapların  aksine  Milletimizin  birliğini,  teröre  karşı  mücadeledeki  kararlılığını  daha  da güçlendirmiştir. 

“NEFRETLE KINIYORUZ”

İslam  Dünyası  ve  Türkiye’nin  içinde  bulunduğu  bu  zor  günlerde,  İslam Ülkeleri Akademisyen  ve  Yazarlar  Birliği  (AY-BİR)  olarak;  ülkemizin birliğine, bütünlüğüne ve geleceğine karşı haince yapılan saldırıları bir kez daha nefretle kınıyor, teröre karşı yürütülen kararlı mücadeleyi destekliyoruz. Yaşanan menfur saldırıda vefat eden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza  acil  şifa,  vefat  edenlerin  yakınlarına  ve  Milletimize  başsağlığı diliyoruz. 

AY-BİR HAKKINDA

Sivil Toplum Kuruluşları kamu sektörünün etkin olamadığı alanlarda topluma hizmet götürme gayesiyle hareket eden, gönüllü insanlar tarafından kurulan, kâr amacı gütmeyen kuruluşlardır.

Akademisyen ve Yazarlar olarak biz de başta ülkemiz ve İslâm Ülkeleri olmak üzere tüm dünyadaki aynı ideallere sahip Akademisyen ve Yazarları tek çatı altında toplamak, aralarında iletişim kurmak, faydalı projeler geliştirmek,

Birliğimizin temeli Hicrî yeni bir yıla girerken (1432), Avrupa Kültür Başkenti olan İSTANBUL’da atıldı.

24 Aralık 2010 tarihinde Milli Saraylara bağlı Yıldız Köşkü’nde düzenlediğimiz İstişare Toplantısına katılan çok sayıda Üniversite Öğretim Üyesi ile birlikte İSLÂM ÜLKELERİ AKADEMİSYEN VE YAZARLAR BİRLİĞİ’ni kurmayı kararlaştırdık.

Birliğimizin çok sayıda Yüksek İhtisas Komisyonu bulunmaktadır. : Fen–Edebiyat, Temel Eğitim, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İlahiyat, Tıp-Sağlık Bilimleri, İletişim, Mühendislik, Teknoloji, Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkiler, vb.. Akademisyen ve yazarlığın gereği olarak görüyoruz.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   İsveç, Finlandiya ve Türk heyetleri bugün bir araya geliyor

Birliğimizin ülkemiz, İslâm coğrafyası ve tüm insanlık için hayırlı ve faydalı hizmetlere vesile olmasını diliyor ve belirttiğimiz ideallere sahip tüm akademisyen ve yazarlarımızı Birliğimize üye olmaya davet ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER