Dünya

Avusturya’da sağlık krizi! İlaç tedarikinde sorun

Mursch-Edlmayr, basına yaptığı açıklamada, grip ve soğuk algınlığının etkili olduğu ülkede ilaç tedarikinde sıkıntı yaşandığını bildirdi.

Kovid-19 salgınının başladığı 2020’de ilaç tedarikinde en zor günleri geçirdiklerini belirten Mursch-Edlmayr​​​​​​​, “Şu anda Avusturya’da teslimatı yapılamayan yaklaşık 500 ilaçla karşı karşıyayız.” dedi.

Antibiyotik ve ağrı kesicilerde sorun yaşandığını kaydeden Mursch-Edlmayr ancak bu durumun hızla değişeceğini ve sürecin üstesinden gelineceğini ifade etti.

Avrupa’da daha fazla ilaç üretimi önerisi

Salgınla başlayan ilaç tedariki sorununa ilişkin ilaç üreticileri Avrupa’da daha fazla üretim yapılmasını savunuyor.

Üreticiler, özellikle antibiyotik gibi sıklıkla sorun yaşanan ilaçlardan daha fazla üretim yapılarak depolanmasının önemine dikkati çekiyor.

KAYNAK: AA
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Halüsinatif Bir Madde, Alkolizmi Engelleyebilir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası