Spor

Avrupa devi, Arda Güler için Ali Koç ve ailesiyle görüştü! Dev bonservis bedeli

Fenerbahçe’nin 17 yaşındaki yıldızı Arda Güler için Hollanda devi Ajax çok ciddi bir şekilde harekete geçmiş durumda. Ajax’lı kurmayların Arda Güler’in ailesi ile birlikte Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’la da temasa geçtiği öğrenildi.

Adeta dört bir yandan Arda’yı ablukaya alan Ajax’ın temaslarının hızlandıracağı öğrenilirken, yıldız oyuncunun da gelişimini daha sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için Hollanda kulübüne sıcak baktığı ifade ediliyor.

Ajax serbest kalma bedelini ödemeye razı

Arda Güler, bu sezon eğer 1500 dakika sınırına ulaşırsa serbest kalma bedeli 20 milyon Euro olacak. Aksi taktirde Arda 5 milyon Euro’ya serbest kalacak.Ancak Arda’nın bu maç sınırını aşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Hollanda devinin bu 20 milyon Euro’luk rakamı makul bulduğu ve sezon sonunda bu parayı Fenerbahçe kulübüne vererek Arda’nın bonservisine sahip olmak istediği ifade ediliyor.

Fenerbahçe, Gençlerbirliği ile anlaştı!

Geçtiğimiz günlerde de Fenerbahçe, Gençlerbirliği kulübü ile 2.5 milyon Euro karşılığında anlaşma sağlayarak Ankara kulübünün Arda’nın üzerindeki yüzde 20’lik hissenin de sahibi olmuştu. Fenerbahçe’nin yakın zamanda böyle bir operasyonu gerçekleştirmiş olması Fenerbahçe yönetiminin de Arda’nın satışına sıcak baktığı şeklinde yorumlanmıştı.

A Milli Takım’a kadar yükseldi

17 yaşındaki Arda Güler, sadece Türk futbolunun değil, Avrupa futbolunun da önemli yıldız adayları arasında gösteriliyor. Arda Güler, bu ssezon az sayıda da olsa Fenerbahçe formasıyla çıktığı maçlarda da klasını fazlasıyla göstermeyi başardı.

Arda Güler bu sezon Fenerbahçe formasıyla 13 karşılaşmada görev yaptı. Genç yıldız bu maçlarda 3 gol atarken 1 asistle oynadı. Ayrıca Arda Güler bu sezon ilk kez A Milli Takım’a yükselme başarısı gösterdi.

KAYNAK: TAKVİM
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Fabian Delph, 32 yaşında futbol kariyerini noktaladı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası