TV & SİNEMA

Avatar 2 Daha Vizyona Girmeden 38 Milyon Dolar Hasılat Yaptı

13 yıldır yolu gözlenen Avatar’ın ikinci filmi Avatar: The Way of Water, ülkemizde bu hafta vizyona giriyor. Film, ön gösteriminde ve vizyona girdiği az sayıda sinemada izleyenlerden olumlu tepkiler almayı başarmıştı. Haliyle zaten büyük beklentiyle beklenen filme olan merak da artmıştı.

İşte bu merak, şimdiden yapımcıların banka hesabına da yansımaya başladı. Avatar: The Way of Water, henüz vizyona girmeden sadece ABD’de 38 milyon dolar hasılat elde etmeyi başardı. Bu hasılat sadece biletlerin ön satışlarından elde edilirken, toplam hasılat beklentisi de ağızları açık bıraktı.

Filmin ilk haftasındaki hasılatı, ilk filmden iki kat fazla olabilir:

Avatar: The Way of Water, sektör kaynaklarına göre ilk haftasında sadece ABD’de 150 milyon dolar ila 175 milyon dolar arasında hasılat elde edebilir. Bu sayı, 2009’da vizyona giren serinin ilk filminde 77 milyon dolar idi.

Filmin toplam hasılatı ise şu anda tahmin edilemiyor. Serinin ilk filmi, tüm satışlar ve sinemalar ile ABD’de 760 milyon dolar, dünya çapında toplam 2 milyar 922 milyon dolar hasılat elde etmeyi başarmıştı. Film, bu hasılat ile günümüzün en çok hasılat yapan filmi unvanını taşımaya devam ediyor.

Avatar: The Way of Water fragmanı:

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Wolverine, Deadpool 3'te Nasıl Geri Dönebilir? İşte Teoriler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası