TV & SİNEMA

Ash ve Pikachu, 25 Yıl Sonra Pokemon’a Veda Ediyor

İlk olarak 1997 yılında yayınlanan Pokemon, birçok insanın çocukluğunda önemli bir yer edindiğini söylemek yanlış olmaz. Yapımın ana karakterleri Ash Ketchum ve Pokemon da aynı şekilde şu son 25 yılda aynı şekilde tüm dünyada efsaneleşmeyi başardı. Ancak The Pokemon Company tarafından bugün yapılan bir açıklama, popüler animenin hayranlarını üzecek bir gelişmenin yaşanacağını gösterdi.

Açıklamaya göre Pokemon’un uzun yıllardır yüzü olan Ash Ketchum ve Pikachu, seriye yakın zamanda veda edecek. İkilinin hikayesinin son 11 bölümü, Japonya’da 11 Ocak 2023’ten itibaren yayınlanmaya başlayacak.

Yeni ana karakterler gelecek

Pokemon’un resmi sosyal medya hesabı da bu üzücü gelişmeyi özel bir video yayınlayarak duyurdu. Videoda, dizide Ash ve Pikachu’nun son 25 yıldaki maceralarına yer verildi ve şu ifadeler kullanıldı: “Ash ve Pikachu; birçok karşılaşma, birçok savaş, birçok heyecan verici ve unutulmaz maceralar geçirdi. Her macera, asla bitmeyen bir rüya olan Pokemon ustası olma yolundaki bir adımdı.”  

Açıklamalarda Pokemon’un geleceği hakkında da bilgiler yer aldı. Buna göre Ash ve Pikachu’nun ayrılmasıyla Pokemon serisini yeni karakterle devralacak. Yukarıdaki görselden görebileceğiniz bu iki karakterlerin ismi Liko ve Roy olacak. The Pokemon Company de Pokemon dünyasında yepyeni bir macera ve rüyanın başlayacağını söylüyor.

Ash’in ayrılışı çok da şaşırtıcı değil; çünkü karakter, kasım ayında yayınlanan bir bölümde şampiyon olma hedefini nihayet gerçekleştirmişti. Yeni gelişme bir devrin sonu olsa da Ash ve Pikachu’yu ilerleyen zamanlarda ara sıra tekrar görebileceğimizi de söyleyebiliriz. Ne de olsa Pokemon’un bölümlerinde birçok karakter tekrar tekrar görünmüştü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası