Spor

Arjantin favori olarak Fransa’nın gösterilmesinden memnun

Arjantin Milli Takım Teknik Direktörü Lionel Scaloni, Fransa’ya karşı net bir oyun planlarının olduğunu ve sahadan kupayla ayrılmak istediklerini ifade etti.

Scaloni, 2022 Dünya Kupası’nda yarın Fransa ile oynayacakları final maçı öncesinde FIFA Basın Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

Turnuva boyunca taraftarlarını mutlu etmeyi başardıklarının altını çizen Scaloni, “Umarım kupayı kazanabiliriz, bu harika olur. Fransa’ya karşı nasıl oynayacağımızı biliyoruz, net bir oyun planımız var. Dünyadaki en iyi taraftarlara sahip olduğumuza inanıyorum. Onların sevince ihtiyacı vardı ve bunu onlara verdik.” diye konuştu.

Scaloni, iki takımın da maçın gidişatını etkileyebilecek çok sayıda oyuncuya sahip olduğunu vurgulayarak, “Bu, Messi ve Mbappe’nin ötesinde Arjantin ile Fransa arasındaki bir maç. Maçın bizim lehimize sonuçlanmasını umuyoruz.” dedi.

Ağustos 2018’de takımın başına geçen Scaloni, görev süresiyle ilgili soruya, “Daha önce her Arjantinlinin olmak isteyeceği bir yerde olduğumu söylemiştim. Çok mutluyum ve yaşadığımız harika anların tadını çıkarıyorum. Bir Dünya Kupası finalinin eşiğindeyiz.” yanıtını verdi.

“Mbappe harika bir oyuncu”

44 yaşındaki teknik adam, Mbappe’yi nasıl durduracakları sorusu üzerine, “Bu, bir ekip çalışması ve sadece Mbappe için geçerli değil. Fransa, Mbappe’yi besleyen ve onu daha da iyi yapan takıma sahip. O harika oyunculardan biri, genç ve gelişmeye devam edecek.” yorumunu yaptı.

Scaloni, yıldız futbolcu Messi’nin son kez Dünya Kupası’nda yer almasıyla ilgili, “Eğer bu Messi’nin Arjantin ile son maçı olacaksa, umarız kupayı kazanabiliriz. Bunun tadını çıkarmak için Dünya Kupası finalinden daha iyi bir senaryo olamaz.” dedi.

Martinez: Favori olduğunu duymak hoşumuza gidiyor

Arjantin’in kalecisi Emiliano Martinez de turnuvaya üzerlerinde “soğuk duş” etkisi yapan Suudi Arabistan yenilgisiyle başladıklarını belirterek, “Fransa’nın favori olduğunu duymak hoşumuza gidiyor. Kendimizi kimseden aşağı görmüyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası