Teknoloji

Apple’dan radikal karar! Artık iPhone’lara SIM kart takılmayacak

Gurman, Apple’ın 7 Eylül’de tanıtacağı bazı iPhone 14 modellerinde SIM kart yuvasının olmayabileceğini söyledi. Eğer Apple bu kararını iPhone 14’lerde uygulamazsa önümüzdeki yıl iPhone 15’lerde SIM kart yuvasının olmayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Apple bu kararı uyguladığında iPhone’lar yalnızca eSIM ile çalışacak. Kullanıcıların fiziksel bir nano-SIM kart kullanmak zorunda kalmadan bir hücresel planı etkinleştirmesine olanak tanıyan dijital bir SIM kullanımı hızla artıyor. Ülkemizde de geçen yıldan itibaren tüm operatörler eSIM’i desteklemeye başladı.

eSIM İLE BİRDEN FAZLA HAT TEK BİR IPHONE’DA KULLANILABİLECEK

iPhone birden çok eSIM profilini destekleyerek farklı hatların aynı anda kullanılmasına imkan sunacak. Örneğin iş hattı ile kişisel hattınızı aynı anda tek bir iPhone üzerinden kullanabilirsiniz.

Ayrıca SIM kart yuvasının olmaması, iPhone’un su geçirmezliğini daha da artırması bekleniyor.

Apple daha önce aldığı radikal kararlarla birçok telefon üreticine örnek oldu. Telefonlarda 3,5 mm jack girişinin kaldırılması ve telefonun yanında şarj adaptörü verilmemesi ilk olarak Apple tarafından uygulamaya konuldu. Daha sonra da birçok üretici Apple’ı takip etti.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   iOS 16’nın Kullanmayı Bırakamayacağınız Özelliği Ortaya Çıkt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
ERTAN HABER |-| Adana Kartuş Toner Dolumu |-|