Eğitim

AÖF YAZ OKULU SINAVI NE ZAMAN?

Kayıt işlemleri 27 Haziran – 01 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılmıştı. Binlerce öğrenci  “AÖF yaz okulu ne zaman, saat kaçta?” ve “AÖF yaz okulu sınav giriş belgesi erişime açıldı mı?” sorularının yanıtına ilişkin sorgulamalar yapıyor. AÖF YAZ OKULU SINAVI NE ZAMAN?

AÖF YAZ OKULU SINAV TARİHİ BELLİ OLDU

AÖF YAZ OKULU SINAVI NE ZAMAN? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav takvimine göre yaz okulu sınavı 13 Ağustos 2022 tarihinde yüz yüze yapılacak.

SINAVA KİMLER GİREBİLİR?

Destek sistemi tarafıdan yapılan açıklamada, “Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir. Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir.” ifadelerine yer verildi.

AÖF YAZ OKULU SINAVI TEK OTURUM MU?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu tek sınav üzerinden yapılır ve başarı katkısı %100’dür. Sınavda her ders için 20 soru sorulmaktadır. Sınav süresi ise 30 dakikadır. Geçme notu 35’tir. Sınav sisteminde 4 yanlış bir doğru uygulaması devam etmektedir.

Sınav giriş belgelerinize https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinden “Öğrenci Girişi” ekranından ulaşabilirsiniz.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Okullar yarın açılıyor: Ara tatil tarihleri belli oldu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER