Genel

Ankara’da Ucuz Bira Satan İşletmeyi Bastılar: “En Az 50 Liraya Satacaksın”

Ankara’da 50 yıldır hizmet veren ‘Ayaküstü‘ adlı bir mekân, birayı ucuz sattığı gerekçesiyle bölgedeki diğer esnafın hedefi haline geldi.

Yılbaşıyla birlikte alkole gelen zamların ardından fıçı bira fiyatını 40 lirada sabit tutan işletmeye bölgedeki diğer mekanların sahipleri baskın yaptı.

Yaşanan tartışmanın ardından Ayaküstü’nün sahibi Murat Özal saldırganlardan şikayetçi oldu.

“40 kişi dükkânı bastılar. Beni darp ediyorlardı içeriye kaçtım. Camı çerçeveyi tekmelediler.”

Duvar’dan Serkan Alan’a konuşan Özal olay gecesi yaşananları şöyle anlattı: “Fıçı birayı 40 liraya, şişe birayı da 50 liraya satmaya başladım. Sakarya Caddesi’ndeki esnaf ısrarla benim fıçı birayı da 50 TL’ye satmamı istiyorlar. Ben de ‘satmam’ dedim. Çünkü benim alış fiyatım daha uygun ve müşteriye kolaylık yapmam gerekiyor. Bundan dolayı arkadaşlar toplanmışlar 40 kişi dükkânı bastılar. Beni darp ediyorlardı içeriye kaçtım. Camı çerçeveyi tekmelediler. Polise gittik ve şikayetçi olduk. Suç duyurusunda bulunduk.’ 

İşte o anlar ⬇️

Ekonomik kriz ortamında müşteri sayılarının az olduğunu ifade eden Metin Özkal ayrıca “Bu kriz ortamında zaten müşteri yok. Ben fıçı biraya 50 lira desem kim gelip içecek? Zaten insanlar zor gelip içiyorlar. Zor ayakta duruyoruz” diye ekledi.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Rıdvan' ın "Tas Traşı" isimli parçası yayında!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası