Teknoloji

Amazon Alexa’ya Türkçe dil desteği ekleniyor

Amazon Alexa, Apple Siri ve Google Assistant karşısında çok güçlü bir rakip olmasına rağmen Türkçe dil desteği olmadığı için ülkemizde pek fazla kullanılmıyor.

Amazon tarafından geliştirilen dijital asistan, bugün Türkiye’deki kullanıcılarını yakından ilgilendirecek bir konuyla gündeme geldi.

Amazon, Alexa’nın Türkiye merkezli kullanımını geliştirmek adına test kullanıcısı aramaya başladı. Firma bunun için belirli kişilere e-posta ile davetiye göndermeye başladı.

“Amazon Alexa’nın geleceğini Türkiye’de şekillendirebilirsiniz” başlığıyla gönderilen e-postalarda şu ifadelere yer veriliyor:

“Merhaba,

Amazon sizi Alexa’nın geleceğini şekillendirmede özel bir rol oynamaya davet ediyor!

Bir dizi Alexa özelliğini keşfetmekle ilgilenecek ve ekranlı Echo cihazları hakkında bize geri bildirimde bulunacak kişileri arıyoruz. Türkiye’deki müşterilere sunduğumuz deneyimi iyileştirmeye yardımcı olmak için girdilerinizi ve Alexa ile olan etkileşimlerinizi kullanacağız.

Alexa Preview’a katılmak ister misiniz? Bu kolay. Bu e-postayı aldıktan sonraki 7 gün içinde aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ilginizi onaylamanız yeterlidir. Katılmayı seçerseniz, önümüzdeki haftalarda sonraki adımlarla bilgilendirileceksiniz.”

Amazon’un bu -postasının ardından Alexa’yı içeren akıllı hoparlör olan “Echo” adındaki ürünlerini resmi olarak Türkiye’ye getirmesi olası görünüyor.

Amazon henüz Türkçe dil desteğinin ne zaman tüm kullanıcılara açılığıyla ilgili bir açıklama yapmadı.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   ZTE, BLADE V30 Vita ile Türkiye pazarına giriyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
ERTAN HABER