GÜNDEM

Ağacın kepçeyle devrildiği inşaat mühürlendi

Ambarlı Mahallesi Çimenli Sokak’ta bulunan bir bina geçen aylarda kentsel dönüşüm kapsamında yıktırıldı. Yıkımın ardından yeni bina inşaatı için çalışmalara başlandı.

Binanın yapımını üstlenen müteahhide bağlı iş makineleri alana getirildi. Bir tarafta temel kazılırken, diğer kepçe ile kaldırım kenarında bulunan ağaç yıkıldı.

Kepçe darbeleri ile kırılarak devrilen ağaç, molozların bulunduğu alana götürüldü. Görüntüler, sosyal medyada yayınlanınca müteahhit firmaya ve denetimden sorumlu belediyeye tepki gösterildi.

Tepkiler üzerine Avcılar Belediyesi zabıta ekipleri firmanın faaliyetlerini durdururken, inşaatı mühürledi. Bariyer ile çevrilen inşaat alanında mühür kararına ilişkin, “Yeterli güvenlik önlemleri alınmadığından, çevreye zarar verdiği tespit edildiğinden ihtiyati tedbiren mühürlenmiştir” yazısı yapıştırıldı. 

KAYNAK: DHA
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Ege'de art arda depremler... Önce İzmir, sonra Muğla!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası