GÜNDEM

Adalet Bakanı Bozdağ, Taksim’deki saldırının detaylarını anlattı!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Beyoğlu, İstiklal Caddesinde yaşanan ve 6 kişinin hayatını kaybettiği patlamayla ilgili A Haber’de açıklamalarda bulundu.

Bakan Bozdağ’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bir kadın bir bankta 40-45 dakika kadar oturuyor, kalktıktan bir süre sonra patlama oluyor. Şu anda o kadınla ilgili tüm veriler inceleniyor. Henüz ismi belli değil. Bütün kayıtlar takip ediliyor, bir takım arkadaşlarımız peşindeler.

“TERÖR EYLEMİ OLDUĞU DEĞERLENDİRİLİYOR”

Bir terör eylemi olduğu değerlendiriliyor. Hangi terör örgütü olduğu yapılan araştırmalar sonucu belli olacak. Olay yerinde parçalar dışında kanaat getirecek bir veri yok.

Bu olay nedeniyle pek çok asılsız haber sosyal medyada dolaşıyor. Sosyal medyada dolaşan asılsız haberlere itibar etmemesinde büyük fayda var.

“TERÖRİSTLERİ BÜTÜN DIŞ GÜÇLER DESTEKLİYOR”

Bütün terör örgütlerini dış güçler destekliyor. Dışarıdakiler içeridekileri kullanıyor. DEAŞ terör örgütü, uluslararası bir terör örgütü. Bir bakıyorsunuz İspanya’dan Amerika’ya, İngiltere’den Çin’e teröristler DEAŞ’a katılmaya geldiler. Ne ara DEAŞ terör örgütü bu dilleri, halkların psikolojisini bilen insanlar yetiştirdi de bu ülkelere gönderdi?

“TÜRKİYE’YE KARŞI TERÖR ÜZERİNDEN VEKALET SAVAŞI VAR”

Hepimizin uyanık olması lazım. Birden bire çıkıyor ve Suriye’nin dört bir yanını alıyor. Bir bakıyorsunuz şimdi başka bir yerde. Türkiye’ye karşı terör üzerinden bir vekalet savaşı var. Türkiye AK Parti hükümeti gelmeden önce otomatik silahı olmayan bir ülkeydi. Tayyip Bey ile dünya Türkiye’nin gücüne inandı. Lafta değil icraatta da güçlü bir Türkiye var. Söylemlerin altını atılımlar ile dolduruyor. Savunma sanayiinde kendi kendine yeten bir ülke haline geldik.

“BUGÜNE KADAR 1172 KİŞİ HAKKINDA İADE TALEP ETTİK 3 KİŞİ İADE EDİLDİ”

Onlarca ülkeden teröristleri talep ettik. ABD’den 232 talebimiz oldu. 1855 talep gelmiş FETÖ ile ilgili, 112 ülkeye 1172 kişi hakkında 1277 dosya göndermişiz. Bugüne kadar bize 3 tane iade var. Şu ana kadar da 122 tane deport edilmiş kişi var. İstediğimiz kişileri ABD de Avrupa ülkeleri de iade etmiyor.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan operasyon açıklaması: Hiçbir ülkeden icazet almayız

“ABD, GÜLEN DOSYASINDA YETERLİ DELİL GÖREMİYORMUŞ”

Örneğin terörist elebaşı Fetullah Gülen ile ilgili dosyamız ABD’de. 2 defa orada görüştüm, yeterli delil tartışması yaptık. ABD bu delilleri görmezse, dünyada hiçbir iade için yeterli delil bulamazsını dedim. Adli makamlara gönderin, Türkiye aleyhine karar çıkarsa çıksın dedik. Adamlar bizim menfaatimizi düşünüyormuş, bizim aleyhimize karar çıkarmış!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER