Dünya

8 yaşındaki kız çocuğu, elmas zengini ailesinden kalan serveti reddetti! Nedeni de olay kadar garip

Hindistan’ın en zengin mücevher şirketinin sekiz yaşındaki kızı Devanshi Sanghvi, ailesinden gelecek olan tüm servetten feragat etti. Büyük yankı uyandıran olayın altından ise küçük kızın Jain inancına ait katı bir dini tarikata rahibe olarak kabul edilmesi çıktı. Sanghvi, Hintli bir kredi derecelendirme kuruluşu olan ICRA’ya göre ailesinin 5 milyar rupi (61 milyon dolar) değerindeki servetinden vazgeçti.

RAHİBELİĞE TÖRENLE BAŞLADI

Küçük kızın ailesi de şiddet karşıtlığını, katı vejetaryenliği ve tüm canlılara sevgiyi vaaz eden küçük bir Hint dini olan Jain inancının üyeleri. Yerel medyada paylaşılan fotoğraflara göre Sanghvi, bu hafta yeni mesleğine tapınakta 4 gün süren törenle başladı.

KUMAŞLA AĞIZ KAPATIYORLAR

NTV’de yer alan habere göre Jainizm’in Hindistan’da çoğu varlıklı ticaret topluluklarından 4 milyondan fazla takipçisi var. Takipçiler katı bir vejetaryen diyete bağlı kalıyor ve bazı keşişler ve rahibeler, böcekleri yanlışlıkla yutmalarını önlemek için ağızlarını kumaşla kapatıyor.

AŞIRI ORUÇ GELENEĞİ YÜZÜNDEN ELEŞTİRİLİYORLAR

Din, bazı ritüel uygulamaları nedeniyle, özellikle de ölümüne aşırı oruç tutma geleneği nedeniyle eleştirildi. Haydarabad’da 13 yaşındaki bir kız çocuğu, 2016 yılında günde sadece iki kez ılık su içmesine izin verildiği iki aylık oruç tutarken komaya girdi ve hayatını kaybetti.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   İtalya'daki L'Aquila depreminde evlerini terk etmeyip ölen bazı kişiler kusurlu bulundu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası